Postaw na zamienniki

Jedną z podstawowych i  łatwych do wprowadzenia zmian, służących optymalizacji drukowania jest  zamiana materiałów eksploatacyjnych sygnowanych logo producenta drukarki, na  tańsze, a nie ustępujące jakością zamienniki.


W przypadku większości marek zamiennych konstrukcja i skład materiałów eksploatacyjnych, takich jak tusze czy tonery, są niemal takie same. Nie sposób więc gołym okiem dostrzec jakiejkolwiek różnicy pomiędzy dokumentem wydrukowanym z użyciem licencjonowanego produktu i tym, do którego wykorzystano zamiennik. Oczywiście, lepiej jest unikać producentów „anonimowych”. Obecnie jednak konkurencja w tym obszarze jest na tyle duża, że wymusza od firm dostarczanie materiałów wysokiej jakości.


Dobrze jeśli producenci dają kilkuletnią gwarancję na swój asortyment (a nawet dożywotnią – jak choćby Asarto; http://www.asarto.pl - zwycięzca testu zamienników do drukarek laserowych HP, przeprowadzonego przez PC World w 2017r. https://www.asarto.pl/centrum-komunikacji/informacje-prasowe/4832-asarto-as-lh-226bn-zwyciezca-testu-zamiennikow-tonerow-laserowych-pc-world-11-2017.html ). Ze wspomnianego testu, wynika, że zwycięski toner AS-LH226BN, oprócz wysokiej jakości wydruków, zapewnia również spore oszczędności, pozwalając wydrukować stronę za 7 groszy.


Więcej informacji o nagrodach Asarto i testach jakości przeprowadzanych przez niezależne laboratoria, znajdziesz pod linkiem: https://www.asarto.pl/nagrody-i-certyfikaty.html


Chcesz poznać więcej faktów na temat zamienników do drukarek?  Kliknij: https://www.asarto.pl/centrum-komunikacji/warto-wiedziec/4843-zamienniki-tonerow-i-tuszow-do-drukarek-poznaj-fakty.html

 

Witamy!

Witamy wszystkich zainteresowanych drukarkami i urządzeniami drukującymi użytkowanymi w domach i firmach. Chcielibyśmy przybliżyć godne uwagi urządzenia dostępne na rynku i zapoznać się z opiniami ich użytkowników.

Jeżeli ww. tematyka jest Państwu zanana, mają Państwo swoje doświadczenia w użytkowaniu drukarek i chcieliby Państwo się nim podzielić z innymi - zapraszamy do współpracy.

Zespół oDrukarkach.info